0603J1000681KXT
Mfr.Part #
0603J1000681KXT
Description
CAP CER 680PF 100V X7R 0603
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
680pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
0603J1000681KXT
Knowles Syfer 0603J1000681KXT
680pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)