0603J1000562JDR
Mfr.Part #
0603J1000562JDR
Description
CAP CER 5600PF 100V X7R 0603
Capacitance :
5600pF
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
High Reliability
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
High Temperature
Datasheets
0603J1000562JDR
Knowles Syfer 0603J1000562JDR
5600pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J1000562JDR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
0603J1000562JDR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm