0603J1000391KXR
Mfr.Part #
0603J1000391KXR
Description
CAP CER 390PF 100V X7R 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
390pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603J1000391KXR
Knowles Syfer 0603J1000391KXR
390pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J1000391KXR Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0603J1000391KXR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm