0603J1000391KDT
Mfr.Part #
0603J1000391KDT
Description
CAP CER 390PF 100V X7R 0603
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
390pF
Applications :
High Reliability
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Feature :
High Temperature
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Datasheets
0603J1000391KDT
Knowles Syfer 0603J1000391KDT
390pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J1000391KDT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
0603J1000391KDT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm