0603J1000390KQT
Mfr.Part #
0603J1000390KQT
Description
CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
39pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Feature :
High Q, Low Loss
Datasheets
0603J1000390KQT
Knowles Syfer 0603J1000390KQT
39pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J1000390KQT Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0603J1000390KQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm