0603J1000333MXR
Mfr.Part #
0603J1000333MXR
Description
CAP CER 0.033UF 100V X7R 0603
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
0.033µF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
100V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603J1000333MXR
Knowles Syfer 0603J1000333MXR
0.033μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J1000333MXR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603J1000333MXR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm