0603J1000332MXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603J1000332MXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
100V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
3300pF
Datasheets
0603J1000332MXR
Knowles Syfer 0603J1000332MXR
3300pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J1000332MXR Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0603J1000332MXR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm