0603J1000332JXR
Mfr.Part #
0603J1000332JXR
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
3300pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603J1000332JXR
Knowles Syfer 0603J1000332JXR
3300pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J1000332JXR Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0603J1000332JXR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm