0603J1000330JFR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603J1000330JFR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
High Reliability
Capacitance :
33pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Temperature
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
0603J1000330JFR
Knowles Syfer 0603J1000330JFR
33pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J1000330JFR Overview
Ceramic capacitor is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
0603J1000330JFR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm