0603J1000300KQT
Mfr.Part #
0603J1000300KQT
Description
CAP CER 30PF 100V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Q, Low Loss
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±10%
Capacitance :
30pF
Datasheets
0603J1000300KQT
Knowles Syfer 0603J1000300KQT
30pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J1000300KQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
0603J1000300KQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm