0603J1000273MXR
Mfr.Part #
0603J1000273MXR
Description
CAP CER 0.027UF 100V X7R 0603
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
0.027μF
Datasheets
0603J1000273MXR
Knowles Syfer 0603J1000273MXR
0.027μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J1000273MXR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
0603J1000273MXR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm