0603J1000240JQT
Mfr.Part #
0603J1000240JQT
Description
CAP CER 24PF 100V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
24pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Q, Low Loss
Datasheets
0603J1000240JQT
Knowles Syfer 0603J1000240JQT
24pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J1000240JQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0603J1000240JQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm