0603J1000181GAT
Mfr.Part #
0603J1000181GAT
Description
CAP CER 180PF 100V C0G/NP0 0603
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Automotive
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±2%
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
180pF
Datasheets
0603J1000181GAT
Knowles Syfer 0603J1000181GAT
180pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J1000181GAT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
0603J1000181GAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm