0603J1000120KCT
Mfr.Part #
0603J1000120KCT
Description
CAP CER 12PF 100V C0G/NP0 0603
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
100V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
12pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603J1000120KCT
Knowles Syfer 0603J1000120KCT
12pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)