0603J1000100FAT
Mfr.Part #
0603J1000100FAT
Description
CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 0603
Applications :
Automotive
Capacitance :
10pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
0603J1000100FAT
Knowles Syfer 0603J1000100FAT
10pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J1000100FAT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0603J1000100FAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm