0603J0630680GAT
Mfr.Part #
0603J0630680GAT
Description
CAP CER 68PF 63V C0G/NP0 0603
Capacitance :
68pF
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±2%
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
63V
Applications :
Automotive
Datasheets
0603J0630680GAT
Knowles Syfer 0603J0630680GAT
68pF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0630680GAT Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0603J0630680GAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm