0603J0630560GAT
Mfr.Part #
0603J0630560GAT
Description
CAP CER 56PF 63V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Tolerance :
±2%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
9 Weeks
Applications :
Automotive
Capacitance :
56pF
Datasheets
0603J0630560GAT
Knowles Syfer 0603J0630560GAT
56pF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0630560GAT Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0603J0630560GAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm