0603J0630470KAT
Mfr.Part #
0603J0630470KAT
Description
CAP CER 47PF 63V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Voltage - Rated :
63V
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±10%
Applications :
Automotive
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
47pF
Datasheets
0603J0630470KAT
Knowles Syfer 0603J0630470KAT
47pF 63V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)