0603J0630390JCT
Mfr.Part #
0603J0630390JCT
Description
CAP CER 39PF 63V C0G/NP0 0603
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
39pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Datasheets
0603J0630390JCT
Knowles Syfer 0603J0630390JCT
39pF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)