0603J0630333MDT
Mfr.Part #
0603J0630333MDT
Description
CAP CER 0.033UF 63V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
0.033µF
Applications :
High Reliability
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
High Temperature
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
63V
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
0603J0630333MDT
Knowles Syfer 0603J0630333MDT
0.033μF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0630333MDT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
0603J0630333MDT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm