0603J0630333MDR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603J0630333MDR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.033UF 63V X7R 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability
Feature :
High Temperature
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
63V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
0.033µF
Datasheets
0603J0630333MDR
Knowles Syfer 0603J0630333MDR
0.033μF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0630333MDR Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0603J0630333MDR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm