0603J0630271JCT
Mfr.Part #
0603J0630271JCT
Description
CAP CER 270PF 63V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±5%
Length :
1.6mm
Dielectric :
C0G
Voltage - Rated :
63V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
8 Weeks
Depth :
800μm
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
270pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
0603J0630271JCT
Knowles Syfer 0603J0630271JCT
270pF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)