0603J0630270JAT
Mfr.Part #
0603J0630270JAT
Description
CAP CER 27PF 63V C0G/NP0 0603
Applications :
Automotive
Capacitance :
27pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tolerance :
±5%
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
0603J0630270JAT
Knowles Syfer 0603J0630270JAT
27pF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)