0603J0630223MXR
Mfr.Part #
0603J0630223MXR
Description
CAP CER 0.022UF 63V X7R 0603
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
0.022µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
0603J0630223MXR
Knowles Syfer 0603J0630223MXR
0.022μF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0630223MXR Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
0603J0630223MXR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm