0603J0630222KXR
Mfr.Part #
0603J0630222KXR
Description
CAP CER 2200PF 63V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
63V
Capacitance :
2200pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
0603J0630222KXR
Knowles Syfer 0603J0630222KXR
2200pF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0630222KXR Overview
Ceramic capacitor is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
0603J0630222KXR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm