0603J0630221GCR
Mfr.Part #
0603J0630221GCR
Description
CAP CER 220PF 63V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
220pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
0603J0630221GCR
Knowles Syfer 0603J0630221GCR
220pF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0630221GCR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0603J0630221GCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm