0603J0630152KDR
Mfr.Part #
0603J0630152KDR
Description
CAP CER 1500PF 63V X7R 0603
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
High Reliability
Capacitance :
1500pF
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Feature :
High Temperature
Tolerance :
±10%
Datasheets
0603J0630152KDR
Knowles Syfer 0603J0630152KDR
1500pF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0630152KDR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
0603J0630152KDR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm