0603J0630151MDT
Mfr.Part #
0603J0630151MDT
Description
CAP CER 150PF 63V X7R 0603
Ceramic Capacitors
Feature :
High Temperature
Capacitance :
150pF
Voltage - Rated :
63V
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability
Datasheets
0603J0630151MDT
Knowles Syfer 0603J0630151MDT
150pF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0630151MDT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603J0630151MDT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm