0603J0630151KFR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603J0630151KFR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 150PF 63V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
150pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Temperature
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
High Reliability
Tolerance :
±10%
Datasheets
0603J0630151KFR
Knowles Syfer 0603J0630151KFR
150pF 63V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0630151KFR Overview
Ceramic capacitor is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
0603J0630151KFR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm