0603J0630122KDT
Mfr.Part #
0603J0630122KDT
Description
CAP CER 1200PF 63V X7R 0603
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
High Reliability
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
1200pF
Feature :
High Temperature
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
0603J0630122KDT
Knowles Syfer 0603J0630122KDT
1200pF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0630122KDT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0603J0630122KDT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm