0603J0630122JXR
Mfr.Part #
0603J0630122JXR
Description
CAP CER 1200PF 63V X7R 0603
Voltage - Rated :
63V
Capacitance :
1200pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603J0630122JXR
Knowles Syfer 0603J0630122JXR
1200pF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0630122JXR Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
0603J0630122JXR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm