0603J0630121MXT
Mfr.Part #
0603J0630121MXT
Description
CAP CER 120PF 63V X7R 0603
Capacitance :
120pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
0603J0630121MXT
Knowles Syfer 0603J0630121MXT
120pF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)