0603J0630121KDT
Mfr.Part #
0603J0630121KDT
Description
CAP CER 120PF 63V X7R 0603
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
120pF
Applications :
High Reliability
Feature :
High Temperature
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Datasheets
0603J0630121KDT
Knowles Syfer 0603J0630121KDT
120pF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0630121KDT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0603J0630121KDT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm