0603J0503P90CQT
Mfr.Part #
0603J0503P90CQT
Description
CAP CER 3.9PF 50V C0G/NP0 0603
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
3.9pF
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Feature :
High Q, Low Loss
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
0603J0503P90CQT
Knowles Syfer 0603J0503P90CQT
3.9pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0503P90CQT Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0603J0503P90CQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm