0603J0503P90CAT
Mfr.Part #
0603J0503P90CAT
Description
CAP CER 3.9PF 50V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.25pF
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
3.9pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Applications :
Automotive
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603J0503P90CAT
Knowles Syfer 0603J0503P90CAT
3.9pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0503P90CAT Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
0603J0503P90CAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm