0603J0500821KCT
Mfr.Part #
0603J0500821KCT
Description
CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
820pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
50V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
0603J0500821KCT
Knowles Syfer 0603J0500821KCT
820pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)