0603J0500820FAT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603J0500820FAT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
82pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
Automotive
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±1%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Voltage - Rated :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
0603J0500820FAT
Knowles Syfer 0603J0500820FAT
82pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0500820FAT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603J0500820FAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm