0603J0500471KDT
Mfr.Part #
0603J0500471KDT
Description
CAP CER 470PF 50V X7R 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
470pF
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
High Reliability
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Temperature
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
0603J0500471KDT
Knowles Syfer 0603J0500471KDT
470pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0500471KDT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0603J0500471KDT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm