0603J0500392JDR
Mfr.Part #
0603J0500392JDR
Description
CAP CER 3900PF 50V X7R 0603
Applications :
High Reliability
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Feature :
High Temperature
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
3900pF
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603J0500392JDR
Knowles Syfer 0603J0500392JDR
3900pF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0500392JDR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603J0500392JDR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm