0603J0500391MDR
Mfr.Part #
0603J0500391MDR
Description
CAP CER 390PF 50V X7R 0603
Applications :
High Reliability
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
High Temperature
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
390pF
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
0603J0500391MDR
Knowles Syfer 0603J0500391MDR
390pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0500391MDR Overview
Ceramic capacitor is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R.
0603J0500391MDR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm