0603J0500390JFR
Mfr.Part #
0603J0500390JFR
Description
CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Feature :
High Temperature
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±5%
Capacitance :
39pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability
Datasheets
0603J0500390JFR
Knowles Syfer 0603J0500390JFR
39pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0500390JFR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
0603J0500390JFR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm