0603J0500221FAT
Mfr.Part #
0603J0500221FAT
Description
CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
220pF
Factory Lead Time :
9 Weeks
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±1%
Applications :
Automotive
Datasheets
0603J0500221FAT
Knowles Syfer 0603J0500221FAT
220pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0500221FAT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
0603J0500221FAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm