0603J0500220JQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603J0500220JQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Capacitance :
22pF
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
High Q, Low Loss
Datasheets
0603J0500220JQT
Knowles Syfer 0603J0500220JQT
22pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0500220JQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
0603J0500220JQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm