0603J0500220JAT
Mfr.Part #
0603J0500220JAT
Description
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance :
22pF
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Automotive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Datasheets
0603J0500220JAT
Knowles Syfer 0603J0500220JAT
22pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)