0603J0500180KFT
Mfr.Part #
0603J0500180KFT
Description
CAP CER 18PF 50V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
18pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
High Reliability
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
High Temperature
Datasheets
0603J0500180KFT
Knowles Syfer 0603J0500180KFT
18pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0500180KFT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
0603J0500180KFT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm