0603J0500150GAR
Mfr.Part #
0603J0500150GAR
Description
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Automotive
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
15pF
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
0603J0500150GAR
Knowles Syfer 0603J0500150GAR
15pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0500150GAR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
0603J0500150GAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm