0603J0500131GQT
Mfr.Part #
0603J0500131GQT
Description
CAP CER 130PF 50V C0G/NP0 0603
Temperature Coefficient :
C0G NP0
8 Weeks
Feature :
High Q, Low Loss
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
130pF
Datasheets
0603J0500131GQT
Knowles Syfer 0603J0500131GQT
130pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0500131GQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603J0500131GQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm