0603J0500122GCR
Mfr.Part #
0603J0500122GCR
Description
CAP CER 1200PF 50V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
1200pF
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±2%
Datasheets
0603J0500122GCR
Knowles Syfer 0603J0500122GCR
1200pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0500122GCR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
0603J0500122GCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm