0603J0500121GQT
Mfr.Part #
0603J0500121GQT
Description
CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
High Q, Low Loss
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
120pF
Datasheets
0603J0500121GQT
Knowles Syfer 0603J0500121GQT
120pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0500121GQT Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
0603J0500121GQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm