0603J0500120JQT
Mfr.Part #
0603J0500120JQT
Description
CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 0603
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Q, Low Loss
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
12pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603J0500120JQT
Knowles Syfer 0603J0500120JQT
12pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0500120JQT Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0603J0500120JQT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm